5 WSKAZÓWEK, ABY ZAPEWNIĆ BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE ZIMĄ
Pracownicy 28 Feb 2024 przez Agnieszka Zakrzewska

Wynajmujesz samochód przez Techvisie? W takim razie te 5 wskazówek będzie dla Ciebie przydatnych. Zimą niezwykle ważne jest dobre przygotowanie na drodze. Sprawdź swój samochód Techvisie korzystając z poniższych wskazówek. Czy coś jest nie tak? Skontaktuj się ze swoim menadżerem konta, ponieważ uważamy, że bezpieczeństwo Twojej podróży jest ważne.

PORADA 1: ZMIERZ BIEŻNIK OPONY

Jedna z najważniejszych części opon: bieżnik opony. Zimą często pada deszcz lub marznie, a drogi są mokre i/lub śliskie. Bardzo ważne jest, aby wcześniej sprawdzić, czy opony mają wystarczający bieżnik.

Bieżnik opony łatwo sprawdzić metodą monetową. Gdy tylko złota krawędź monety euro nie będzie już widoczna jak na zdjęciu, Twoje opony są w porządku. Kiedy jednak widoczna jest złota krawędź monety, musi ona zostać zdjęta i zmieniona przed wyruszeniem w drogę w niskich temperaturach i deszczowej pogodzie! Jeśli potrzebujesz nowych opon, skontaktuj się natychmiast ze swoim menedżerem konta.

PORADA 2: SPRAWDŹ CIŚNIENIE W OPONACH

Ważne jest, aby przed wyruszeniem w drogę upewnić się, że ciśnienie w oponach jest prawidłowe, ponieważ zbyt niskie ciśnienie może wydłużyć drogę hamowania nawet o 8 metrów. Sprawdź więc, czy masz prawidłowe ciśnienie w oponach. W przypadku większości samochodów będzie to wartość od 2,3 do 2,6 bara. Na stronie vindbandenpomp.nl znajdziesz niezawodne stacje pompowania opon w Twojej okolicy i możesz sprawdzić, czy korzystanie z nich jest bezpłatne, czy nie. Potrzebuję pomocy? Skontaktuj się ze swoim menedżerem konta.

PORADA 3: SPRAWDŹ OŚWIETLENIE

Upewnij się, że jesteś dobrze widoczny dla innych użytkowników drogi. Ważne jest, aby oświetlenie działało prawidłowo w dzień i wieczorem, tak aby mieć wystarczający widok na drogę i aby inni kierowcy na drodze mogli Cię wyraźnie widzieć. Jeśli Twoje oświetlenie jest zepsute? Skontaktuj się ze swoim menadżerem konta.

PORADA 4: ZADBAJ O CZYSTE SZYBY SAMOCHODU

Przed wyruszeniem w drogę ważne jest dokładne umycie szyb i świateł samochodu. Przednia i tylna szyba, a także lusterka boczne i szyby boczne nie powinny zasłaniać pola widzenia. Usuń lód, wodę i śnieg. Jeśli spadł śnieg usuń także śnieg z lamp. Mandaty za jazdę przy niewystarczającej widoczności wahają się od 240 do 380 euro. Potrzebujesz skrobaczkę do lodu od Techvisie? Skontaktuj się ze swoim menedżerem konta.

WSKAZÓWKA 5: ZACHOWAJ WYSTARCZAJĄCY DYSTANS

Zimna i mokra pogoda może spowodować dłuższą drogę hamowania niż zwykle. Dlatego ważne jest, aby wziąć to pod uwagę. Rozsądnie jest pozostawić między sobą a osobą jadącą z przodu nawet dwukrotnie większą przestrzeń niż zwykle. 

Uważamy, że ważne jest, abyś podróżował bezpiecznie na drodze. Masz wątpliwości lub chciałbyś o czymś porozmawiać? Skontaktuj się ze swoim menadżerem konta. Chętnie Ci pomożemy!

job-image
Pełny etat Stały Deventer 2.300 - 2.400

Dla naszego klienta, wiodącego partnera na rynku instalacyjnym w Holandii pilnie poszukujemy hydraulików do montażu instalacji wodno-grzewczych i sanitarnych (ogrzewanie, kanalizacja, montaż łazienek i toalet). Nasza a... Czytaj dalej

Ta strona używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z niej i ze stron z nią powiązanych, poprawić wyniki oraz doświadczenia użytkownika i zwiększyć dopasowanie oferty. Zaznacz „Zgadzam się”, by zaakceptować naszą politykę prywatności i oświadczenie w sprawie plików cookies.